درباره انجیلو

شما تا حالا درخت انجیلی از نزدیک دیدید؟ به شاخه های اون دقت کردید؟ می دونید خارجی ها به این درخت میگن درخت آهن؟ چون چوب خیلی مقاوم و محکلی داره.

انجیلی یا به گویش محلی ما انجیلو درختی هست که در جنگل های گلستان وجود دارد و معمولاً تا ارتفاع 1000 متری از سطح دریا رویشگاه این درخت به حساب میاد و این یعنی در اطراف اکثر روستاهایی که در گلستان در دامنه کوه واقع شده اند میشه این درخت رو دید. انجیلو پیچ و تاب خاص خودش را دارد و هیچ درختی شبیه درخت دیگری نیست، اوج درخشش این درخت در پاییز است که هر درخت و هر برگ به رنگی در می آید و همه با هم شکوه و عظمت زیبایی طبیعت را به نمایش می گذارند. شاخه های انجیلو هر کجا به هم برسند بهم جوش می خورند و شکل جدیدی می سازند.

کار ما الهام گرفته شده از این درخت هست و قصد داریم زمینه ای ایجاد کنید تا باعث پیوند خوردند آدم های مختلف بشویم.

در این سالها همیشه شاهد تخریب جنگل ها، محیط زیست و فراموش شدن فرهنگ سنت و حتی غذاها و صنایع دستی سنتی خودمون هستیم، مطمئناً برای اکثر ما این مسئله اهمیت دارد و شنیدن اخبار نابودی اونها برای همه ما ناراحت کننده است، اما وقتی از نزدیک به مردمی که در کنار این جنگل ها نگاه می کنیم متوجه میشیم که بخشی از تخریب توسط مردم محلی و از سر ناچاری رخ می دهد، ناچاری ناشی از ضعف مالی و تامین هزینه های زندگی. اما همین مردم محصولات مفید فراوانی دارند که ما مردم شهر هم به اونها نیاز داریم مخصوصاٌ وقتی که به کیفیت محصولات اطمینان داشته باشیم و بدونیم به محصول رو به قیمت مناسب خرید می کنیم.

محصولاتی مثل عسل طبیعی، برنج ایرانی مرغوب، انواع رب  مربای محلی و خونگی، دمنوش های طبیعی و …

همه می دونیم این محصولات اگر با اطمینان گیر بیاریم چقدر خوب میشه.

همه اینها انگیزه اولیه ما از راه اندازی این سایت هست. در واقع ارائه محصولات محلی قابل اطمینان و با کیفیت با هدف کمک به مردم روستایی گلستان از یک طرف و تامین محصولات محلی مورد اطمینان برای خریداران.

مطمئناً مخاطبان سایت انجیلو همه مردم هستند اما برای افرادی که به مسائل زیست محیطی، مردم محلی، روستائیان، طبیعت اهمیت قائل هستند انجیلو یک راه ارزشمند و مورد اطمینان است.

برای افرادی که به دنبال محصولات ارگانیک، غذای سالم، محصولات محلی با کیفیت و تغذیه سالم هستند باز هم انجیلو راه قابل اطمینان است.

با توضیحاتی که تا اینجا دادم می تونم تیم انجیلو رو اینطور معرفی کنم، مردم دوست داشتنی و با صفای روستا اولین و مهمترین اعضای تیم انجیلو هستند؛ کسانی که حکم شاخه های درخت انجیلو را دارند و به ما جرات می دهند با اطمینان از کیفیت همه محصولات عرضه شده روی سایت صحبت کنیم و حتی تضمین کنیم.

به مرور در سایت و در اینستاگرام انجیلو تولیدکنندگان و همکاران انجیلو رو به شما معرفی می کنیم و حتی زمینه سفر و آشنایی با اونها رو برای شما فراهم خواهیم کرد.